Nerden Baksan Tutarsızlık, Nerden Baksan Ahmakça

Nerden Baksan Tutarsızlık, Nerden Baksan Ahmakça

Ne de güzel demiş Ahmet Kaya: “Nerden baksan tutarsızlık, nerden baksan ahmakça”

Yenikapı mitingine gitmiş olan ve rüzgarın yönüne göre dönen kimi sanatçılar ile iradelerini ortaya koyup gitmeyeceğini beyan eden sanatçıları yerle bir etmek yada göklere çıkarmak da neyin nesi?

Onlardan önce Yenikapı Mitingine giden ve arada kaynayan ve hesabını veremeyecek olan sözde sosyal demokrat geçinen bu güzide ülkenin ana muhalefet partisi CHP yönetimini ve partidaşlarını, bu sanatçılar kadar eleştirememek neyin çelişkisi? Ağızlarından Sıla’yı yada “Mum kokulu Lavuklar” diyerek eleştirilenleri düşürmeyenler bir nefes alın yahu ve gücünüzü, tepkinizi doğru yöne yönlendirin.

Bu durum bana tıpkı şunu hatırlattı; hani bir dönem her minibüsün muavini olurdu. Bu da şoför ile yolcu arasına aslında bir resmiyet ve sınır koyardı, çünkü parayı toplayan da minibüse kaç yolcu sığdırabileceğinin hesabını yapan da muavindi. Ve herhangi bir durumda, mesela arabada bir sorun olduğunda minibüste muavin ile kavga eden ama direksiyonu elinde tutan ve aslında madalyonun arka tarafında muavini yönlendiren şoföre hiç bir şey demeyen/ diyemeyen bir zihniyeti anımsattı…

Yani gücün kime yetiyorsa hesabı…

Bu ne saçma bir durum!!!

Eleştirilen ve Lavuklar diye adlandırılan kimi sanatçılar Gezi döneminde tıpkı bugün Sıla’ya yapılan saldırıların aynısına ciddi ciddi maruz kalmıştı hatırlarsanız. Elbette sanatçı içinde yaşadığı toplumun sorunlarını görmezden gelemez haklısınız da, ulan ülkeyi yöneten kocaman kocaman adamlar “Kandırıldık” derken ne bekliyorsunuz anlamıyorum.

Bu saçma sapan “demokrasi” adı altında yürütülen, kaç zamandır aslında beyinleri alt üst eden, Demokrasi kelimesinin artık neyi ifade ettiğini bile unutturan ve darbeye karşı olduğunu belirten, ( ki olması gereken bu ) savunuculuğu yapan sevgili kimi arkadaşlarım umarım bir yıldan fazladır devam eden sivil darbenin de ve Kürt sanatçılarının bir çoğunun bu çarkı bozuk sisteme karşı durdukları için ya cezaevinde ya da gözaltında olduğunun da farkındadırlar…

Bir de allahaşkına farklı bir taraftan da olsa, başka bir linç girişimini bizler yapmayalım…

Haa bu arada hala ama hala Kürtler öldürülüyor bir hatırlatayım dedim…

Asiye Dalga 13/08/16

0
Sanal Bir Evrende Yaşıyor Olabiliriz Lale Restaurant – Pudding Shop

Yorum yapılmamış

No comments yet

Bir cevap yazın