Arşiv unutmaz.

“Ülkemizde protesto hakkı anayasal koruma altındadır.” diyen Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun’a hep beraber soralım.

2006 yılında silahlı saldırıda yaşamını yitiren Danıştay üyesi Mustafa Yücel Özbilgin’in cenaze töreninde dönemin Akp’li bakanları da kalabalık tarafından protesto edilip tartaklanmıştı.

Abdullah Gül, Abdüllatif Şener, Osman Pepe, Abdülkadir Aksu gibi isimlere defolun diye bağırılıp su şişesi fırlatılmıştı.

O zaman bu beyefendiler hiç de anayasal hak falan dememiş şiddetle bu olayı lanetlemişlerdi. Hatta Başbakan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin “Katiller asıl dün amacına ulaştı” diye bir açıklama yapmıştı.

Erdoğan ise “Kimse kan üzerinden siyaset yapmamalı.” demişti.

Bugün o zamankinden katbekat daha ağır bir şekilde, doğrudan öldürme kastıyla saldırıp Levent Gök ve Kemal Kılıçdaroğlu’nu linç etmeye teşebbüs eden, koca koca kayalar fırlatıp sığındığı evi yakmaya çalışanlara “terörist muamelesi yapılmasını kabul edemeyiz” diyenler Ergenekon iddianamesinde o zamanki cenaze törenini şu ifadelerle anmışlardı:

“Eylem sırasında hayatını kaybeden görev şehidi Mustafa Yücel ÖZBİLGİN’in cenaze töreninde de ülkede gerilim ve çatışma ortamı oluşturacak protestolar düzenlemişlerdir. Terör örgütü burada siyasi iktidarı zan altında bırakıp halkın tepkisini siyasi iktidara yöneltmesini amaçladıkları. Ülkemizde son birkaç yılda meydana gelen benzer olaylara bakıldığında, Danıştay Saldırısından önce ve kısa bir süre sonra benzer olayların zincirleme bir şekilde devam ettiği ve hemen hemen birçok olayda ERGENEKON TERÖR ÖRGÜTÜ’nü işaret eden ciddi şüphelerin bulunduğu görülmüştür. … eylemlerin amaç ve neticelerine bakıldığında aynı merkezden yönlendirildiği, ülkede kaos anarşi terör kargaşa, huzursuzluk çıkarmayı ve ülkemizi uluslar arası arenada sıkıntıya sokmayı hedeflediği net olarak görülmektedir.”

Evet, soruyoruz Fahrettin Altun. Linç girişimi ve öldürmeye teşebbüs “anayasal hak mıdır yoksa kaos hedefleyen terör örgütü planı mıdır?


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yazı Formatı Seçiniz
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı