Isparta’da tehdit afişleri: Oruç tutmuyorsan oruç tutanlara saygı göster

Isparta’da tehdit afişleri: Oruç tutmuyorsan oruç tutanlara saygı göster

Isparta kent merkezinde gericiler tarafından ‘Gönüllü Kültür Teşekkülleri’ imzasıyla bilboardlara tehdit afişleri asılıyor

Isparta kent merkezinde, genellikle üniversite öğrencilerinin oturduğu Fatih Modernevler ve Anadolu Mahallesi bölgeleri ile Atatürk Caddesi civarına gericiler tarafından “Oruç tutmuyorsan oruç tutanlara saygı göster” yazılı tehdit afişleri yapıştırılıyor. Isparta Belediyesi’nin bilboardlarına yapıştırılan ve ‘Gönüllü Kültür Teşekkülleri’ imzasını taşıyan afişler kentin birçok noktasına yapılmış durumda.

Afişlerin özellikle üniversite öğrencilerinin oturduğu bölgelerde görülmesi, tehdit niteliği taşıdığı yorumlarına yol açtı.

‘Gönüllü Toplum Teşekkülleri’ nedir?

Gönüllü Kültür Teşekkülleri; içinde İHH, Ensar Vakfı, TÜRGEV, Deniz Feneri, İlim Yayma Cemiyeti, Sivil Dayanışma Platformu, Süffa Vakfı gibi ismi hırsızlık, tecavüz, El Kaide destekçiliği ve yolsuzlukla anılan gerici kurumlardan oluşturulmuş bir çatı örgütü niteliği taşıyor.

Gerici örgütün önemli bileşenlerinden olan Sivil Dayanışma Platformu, 17-25 Aralık soruşturmasının ardından
gazetelere ve bilboardlara ‘Sağlam İrade’ yazılı ilanlar vermesiyle gündeme gelmişti.

Yine örgüt tarafından TBMM Başkanı İsmail Kahraman’ın “Yeni anayasada laiklik olmayacak” sözüne destek için 24 Nisan 2016 tarihinde “Laiklik olmazsa olmaz değildir” başlıklı bir açıklama da yayınlanmıştı.

 

0
Atatürk Havalimanı Saldırısının Sorumlusu Kim? Sokrates’in Savunması – 1

Yorum yapılmamış

No comments yet

Bir yanıt yazın