Mobbing nedeniyle beyin kanaması geçiren banka emekçisi yaşamını yitirdi

Mobbing nedeniyle beyin kanaması geçiren banka emekçisi yaşamını yitirdi

Banka emekçisi Nadide Kısa, iş yerinde uğradığı mobbing nedeniyle beyin kanaması sonucu yaşamını yitirdi.

Yapı Kredi Bankası’nda çalışan banka emekçisi Nadide Kısa beyin kanaması sonucu yaşamını yitirdi. Genç bankacının arkadaşları beyin kanamasına psikolojik şiddetin neden olduğunu söyledi.

Paramedya‘nın haberine göre İstanbul’da özel bir bankanın ”yüksek segmentli” müşterileriyle ilgilenen Nadide Kısa, işten çıktıktan sonra evinde fenalaşarak hastaneye kaldırıldı. Genç kadının beyin kanaması geçirdiği anlaşıldı ve yoğun bakıma kaldırılırken hayatını kaybetti. Üç çocuk annesi Nadide Kısa yaklaşık 15 yıllık banka emekçisiydi.

Nadide Kısa’nın ölümüne son günlerde uğradığı mobbingin neden olduğu belirtildi. İddialara göre, Nadide Kısa’nın unvanı bir süre önce performans nedeniyle düşürüldü. Bir alt unvan olan perakende bankacılık işlemleri yönetmeni yapıldı. 3 çocuk annesi genç bankacı işsiz kalmak korkusu ile itiraz etmeyip verilen göreve devam etti.

Banka emekçisi Nadide Kısa beyin kanaması sonucu yaşamını yitirdi. Genç bankacının arkadaşları beyin kanamasına psikolojik şiddetin neden olduğunu söyledi. Nadide Kısa tecrübeli ve yılların bankacısı olmasına rağmen bankanın aldığı karar ile gişeye oturtturuldu ve hem gişe görevini yapması hem de hedeflerini tutturması istendi. Burada satış konusunda başarılı olamaması gerek şube yöneticisinden gerekse bölge müdürlüğünden baskılar arttı. Yine bir iddiaya göre, Kısa’ya şube müdürü tarafından sık sık hakarete varan mobbingler uygulanıyordu.

CENAZESİ BUGÜN KALKIYOR

Kısa’nın cenazesi bugün Anadolu Yakası’nda bulunan Merdivenköy Mezarlığı’nda toprağa verilecek.

0
Bahçelievler Katliamı Ayfer Tunç’un “Aziz Bey Hadisesi” Öyküsü ve Mültecilik

Yorum yapılmamış

No comments yet

Bir yanıt yazın