Cumhuriyet’e bir ‘tekme’ de Bahçeli’den: Özgürlük, millete küfretmek değildir

Cumhuriyet’e bir ‘tekme’ de Bahçeli’den: Özgürlük, millete küfretmek değildir

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Cumhuriyet gazetesine yönelik operasyona ‘tam destek’ verdi: “Adında cumhuriyet olup da cumhuriyet değerlerine en çok zarar veren, Türkiye karşıtı oluşumları sevindirip umutlandıranların medya özgürlüğüne sığınmaları inandırıcı görülemeyecektir. Özgürlük demek millete küfretmek değildir.”

 

İstanbul başsavcılığının ‘FETÖ ve PKK terör örgütlerine üye olmamakla birlikte örgüt adına suç işlemek’ suçlaması üzerine gazeteden 15 isim gözaltına alınmıştı.

 

‘Özgürlük demek millete küfretmek değildir’

Partisinin grup toplantısında konuşan Bahçeli, ‘PKK ve FETÖ’nün medya ayağı’na dokunulmasının birilerini neden rahatsız ettiğini anlayamadığını söyledi.

Bahçeli şöyle devam etti: “Maalesef bunların kadroları geniş ve sayıları kalabalıktır. Özgürlük ve demokrasi paravanının arkasına gizlenmek muhataplarını kurtarmaya, aklamaya ve temize çıkarmaya yetmeyecektir. Yayınlarıyla teröre destek veren dergi, gazete ve televizyonlar, tahammül ve sabrın bir sınırı olduğunu bilmelidir. Adında cumhuriyet olup da, cumhuriyet değerlerine en çok zarar veren, Türkiye karşıtı oluşumları sevindirip umutlandıranların medya özgürlüğüne sığınmaları inandırıcı görülemeyecektir. Özgürlük demek millete küfretmek değildir.”

‘Partimize yönelik yalan haberlerin merkezi’

Özgürlüğün ‘maneviyata sataşıp mukaddereta saldırmak’olmadığını savunan Bahçeli, Cumhuriyet gazetesinin ‘MHP’ye yönelik yalan haberler’in merkezlerinden biri olduğunu savundu.

MHP lideri şöyle devam etti: “Şehitlerimize bir kere olsun Fatiha okumayıp milletimizin acılarını paylaşmayanların gündemdeki operasyonlardan hemen sonra mağduriyet kartını ileri sürmeleri bize göre gerçekçi ve geçerli bir durum değildir. Partimize yönelik yalan haberlerin merkezi olanlar, Türk milletinin safında durmayanlar, önce zihniyetlerini gözden geçirmeli, sonra da özeleştiri yapacak cesareti gösterebilmelidir. Terörizmle mücadelede herkese az ya da çok görevler düşmektedir.”

 

Kaynak: Diken

0
Selahattin Demirtaş’ın Savcılık İfadesi: Beni ancak halkım sorgulayabilir! Bir Toplumun İntiharı

Yorum yapılmamış

No comments yet

Bir yanıt yazın