1000Fikir

Yönetici
Yönetici
Serbest Bölgeler nasıl tanımlanabilir?

A) Serbest bölgeler, ülkenin siyasi sınırlarında dışında olmakla beraber, ülkede geçerli ticari, mali ve iktisadi alanlara ilişkin hukuki ve idari düzenlemelerin uygulanmadığı veya kısmen uygulandığı, her türlü faaliyetin herhangi bir izin alınmaksızın serbestçe yapılabildiği bölgeler olarak tanımlanmaktadır.

B) Serbest bölgeler, ülkenin siyasi sınırlarında dışında olmakla beraber, ülkede geçerli ticari, mali ve iktisadi alanlara ilişkin hukuki ve idari düzenlemelerin uygulanmadığı veya kısmen uygulandığı, sınai ve ticari faaliyetler için daha geniş teşviklerin tanındığı, fiziki olarak ülkenin diğer kısımlarından ayrılan ticaret ve üretim bölgeleri olarak tanımlanmaktadır.

C) Serbest bölgeler, ülkenin siyasi sınırları içinde yer almakla beraber, gümrük hattı dışında sayılan, ülkede geçerli ticari, mali ve iktisadi alanlara ilişkin hukuki ve idari düzenlemelerin uygulanmadığı veya kısmen uygulandığı, sınai ve ticari faaliyetler için daha geniş teşviklerin tanındığı, fiziki olarak ülkenin diğer kısımlarından ayrılan ticaret ve üretim bölgeleri olarak tanımlanmaktadır.

D) Serbest bölgeler, ülkenin siyasi sınırları içinde yer almakla beraber, gümrük hattı dışında sayılan, ülkede geçerli ticari, mali ve iktisadi alanlara ilişkin hukuki ve idari düzenlemelerin uygulanmadığı veya kısmen uygulandığı, her türlü faaliyetin herhangi bir izin alınmaksızın serbestçe yapılabildiği bölgeler olarak tanımlanmaktadır.

E) Serbest bölgeler, ülkenin siyasi sınırlarında dışında olmakla beraber, ülkede geçerli ticari, mali ve iktisadi alanlara ilişkin hukuki ve idari düzenlemelerin uygulanmadığı veya kısmen uygulandığı, sınai ve ticari faaliyetler için bazı harçların alındığı ticaret ve üretim bölgeleri olarak tanımlanmaktadır.

1000Fikir

Yönetici
Yönetici
Doğru Cevap: C) Serbest bölgeler, ülkenin siyasi sınırları içinde yer almakla beraber, gümrük hattı dışında sayılan, ülkede geçerli ticari, mali ve iktisadi alanlara ilişkin hukuki ve idari düzenlemelerin uygulanmadığı veya kısmen uygulandığı, sınai ve ticari faaliyetler için daha geniş teşviklerin tanındığı, fiziki olarak ülkenin diğer kısımlarından ayrılan ticaret ve üretim bölgeleri olarak tanımlanmaktadır.

Çevrimiçi Üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

Forum İstatistikleri

Konular
1,554
Üyeler
24
Son Üye
Tabu