Erdoğan: Bunların kanı testten geçirilmeli

Erdoğan: Bunların kanı testten geçirilmeli

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Alman Federal Meclisi’nin geçen hafta kabul ettiği ’Ermeni Soykırımı’ tasarısına destek veren Türk kökenli milletvekilleriyle ilgili olarak, “Bunların kanının laboratuvar testinden geçmesi lazım” ifadelerini kullandı.

Sabahattin Zaim Üniversitesi’nde düzenlenen mezuniyet törenine katılan Cumhurbaşkanı, 1915 olaylarına ilişkin tasarının onaylanmasını eleştirerek, “Almanya’da parlamentoda uydurma bir şey geçirdiler” dedi.

‘EY ALMANYA…’

Almanya’nın önce kendi tarihiyle yüzleşmesi gerektiğini ifade eden Erdoğan, şöyle devam etti:

“Ey Almanya önce Holokost’un hesabını vereceksin. Namibya’da yüz bine yakın insanı nasıl öldürdünüz onun da hesabını verceksiniz. Siz Türklere, parlamentosunda kalkıp da sözde Ermeni soykırımı yaptı diyecek en son ülkesiniz. Kaldı ki bizim tarihimizle bu noktada bir sıkıntımız yok. Bizim tarihimiz katliamlar tarihi değildir. Bizim tarihimiz şefkat tarihidir. Aramızdaki fark budur.

‘FRANSA KAYNIYOR, ENDİŞELENİYORUZ’

Fransa’da düzenlenen ‘çalışma yasası’ eylemlerindeki polis şiddetiyle ilgili olarak kimseden bir açıklama gelmediğini belirten Erdoğan, “Fransa emniyetinin yaptıklarını biz ekranlarda izliyoruz. Ama Fransa’da bir tanesini göstermezler. Günlerdir. Fransa kaynıyor. böyle de bi dezenformasyon var. Ben de şimdi endişe duyuyorum. Türkiye’de Gezi’de 12 ağaçtan dolayı endişe duyanlar var. telefonda konuşuyoruz dost görünenlerle ‘endişeliyiz’ diyorlar. Aynı şeyi şimdi ben söylüyorum. Siz kızları erkekleri yerlerde süründürüyorsunuz. Biz endişeleniyoruz” diye konuştu.

‘DÜŞMAN OLSAK HEPSİNİ GERİ GÖNDERİRDİK’

Türkiye’de şu anda 100 bin Ermeni olduğunu kaydeden Cumhurbaşkanı, “Biz Ermeni düşmanı olsak bu gelenlerin hepsini Ermenistan’a geri gönderirdik. Almanya’da utanmadan sıkılmadan terbiyesizce onu konuşuyorlar. Güya biz Ermeni kiliselerini yıkmışız, ek koymuşuz. Elinize dilinize dursun. Tam aksine kendilerine teslim ediyoruz. Varlıkları varsa kendilerine teslim ediyoruz.” dedi.

‘NE TÜRK’Ü BE’

Tasarıya destek veren Türk kökenli milletvekillerini de ağır bir dille eleştiren Erdoğan, “Orada çıkıyor bir ukala bir şey hazırlıyor. Alman Parlamentosu’na sunuyor. Neymiş, birileri de diyor ki güya Türk… Ne Türk’ü be… Bunların kanının laboratuvar testinden geçmesi lazım” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Sputnik

0
Demirtaş: Saraydaki zatla çay toplayan Yargıtay başkanı mı bizi adil yargılayacak? Yeni Bir Dünya

Yorum yapılmamış

No comments yet

Bir yanıt yazın